RELAX

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Wodospady Reach Falls

27 stycznia, 2020
Wodospady Reach Falls

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Wodospady Reach Falls

A więc zapraszam Was na mój blog o jamajce ( no i nie tylko ;p ) i serię artykułów dotyczących topowych atrakcji na Jamajce

Pełna relacja z Jamajki i mojej podróży znajduje się pod tym linkiem Jamajka na własną rękę.Relacja z wakacji na karaibach

Wodospady Reach Falls

 

Planujecie wakacje na Jamajce ? Nie możecie ominąć wędrówki na wodospady Reach Falls

Już wyjaśniam i zachęcam dlaczego.

Wodospady Reach Falls to kolejna jamajska atrakcja z dawką wodnej wędrówki pod prąd rzeki i niespodzianką na końcu w postaci wodospadów. Krystalicznie czysta woda, orzeźwiający nurt rzeki oraz miejscowe przegłębienia skalne to typowe cechy jamajskich wodospadów. Nie warto jednak omijać tej jamajskiej ciekawostki i skusić się na wizytę w tym miejscu, by doświadczyć czegoś nowego. Na tyle płytka i spokojna rzeka pozwala na relaksującą kąpiel z braniem wodnych masaży spod wodospadzików serwowanych przez naturalnie ukształtowane formacje kaskad skalnych. 

Dodatkowo przy wodospadach znajduje się głęboka skalna niecka basenowa z mieniącą się w turkusowych kolorach wodą. Zatem staje się to kolejnym idealnym miejscem do nurkowania. Z kolei otaczająca przyroda z wodospadem w tle na pewno przykuje uwagę Twoją i Twojego obiektywu aparatu.

Zwiedzanie zajmuje do 2 h, ale jesli będziecie mieli ochotę, warto wiec zabajerzyć przewodnika, aby pozwolił Wam dłużej się cieszyć na tej jamajskiej atrakcji. Jak coś to piszcie, udostępnię namiar do taniego przewodnika.

Wodospady Reach Falls 2

Wodospady Reach Falls 3

Wodospady Reach Falls 4

Wodospady Reach Falls 5

Wodospady Reach Falls 6

Praktyczne info dotyczące Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Wodospady Reach Falls

-generalnie miejsce nie wygląda na takie, aby tutaj tłumy się pchały… spotkałem jedną wracającą parę z przewodnikiem.  

– Podobno jest jakieś główne wejście do tej atrakcji, ale mnie natomiast zgarnął z przystanku przewodnik oferując rozpoczęcie wędrówki gdzieś w środku lasów, aż do wodospadu za jakieś 15 US$. Dodatkowo wyręczył mnie w trzymaniu moich rzeczy oraz wskazywał ciekawe miejsca do nurkowania i skakania. Plusem było także to, że często upominał mnie żebym się nie spieszył i że mamy czas ☺( czasem narwany jestem ☺) . Jak to na Jamajce- mamy czas.

– buty do wody czy neoprenowe warto mieć. Pomimo tego, że jest płytko, nurt rzeki nie jest rwący, a chodzenie po skałach nie jest wymagające to i tak jednak łatwo o upadek. 

– Wodospady Reach Falls znajdują się w odległości niecałych 40 km od Port Antonio w kierunku Boston Bay lub Long Bay. Najlepiej zebrać się z samego rana tak, by mieć czas w drodze powrotnej na odwiedzenie kilku fajnych plaż. Route taxi złapiecie z głównej ulicy lub z przystanek autobusowy. Koszt ok 300 J$. Może się zdarzyć, że nie dojedziecie tam bezpośrednio tylko będziecie musieli się przesiąść- pytajcie kierowców. 

-ja nie uiszczałem opłaty za wejście do Reach Falls, natomiast płaciłem ok 12 US$ lokalnemu przewodnikowi  za oprowadzenie oraz podwózkę.  Z głównej drogi jest jeszcze kawałek , aby dostać się do tej atrakcji (widziałem jednak maszerujących turystów w tamtym kierunku)

Więcej jamajskich ciekawostek i aktualnych cen znajdziesz na stronie Reach Falls

Wodospady Reach Falls 7

Wodospady Reach Falls 8

Wodospady Reach Falls 9

 

Wodospady Reach Falls 10

Wodospady Reach Falls 11

Wodospady Reach Falls 12

Wodospady Reach Falls 13

Wodospady Reach Falls 14

Wodospady Reach Falls 15

Wodospady Reach Falls 16

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply