RELAX

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Muzeum Boba Marleya

9 lutego, 2020
Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o Muzeum Boba Marleya w Kingston

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Muzeum Boba Marleya w Kingston

A więc zapraszam Was na mój blog o Jamajce ( no i nie tylko ;p ) i serię artykułów dotyczących topowych atrakcji na Jamajce

Pełna relacja z Jamajki i mojej podróży znajduje się pod tym linkiem Jamajka na własną rękę.Relacja z wakacji na karaibach

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o Muzeum Boba Marleya w Kingston

 

Planujecie wakacje na Jamajce ? Szacunek się należy więc w drogę do Muzeum Boba Marleya w Kingston

Już wyjaśniam i zachęcam dlaczego.

Sądzę, że w Kingston jest to jeden z najważniejszych punktów na podróżniczej mapie fana dźwięków reggae i jego góru- Boba Marleya. Muzeum Boba Marleya znajduję się na jednej z głównych arterii stolicy przy ul. Hope Road, niedaleko np. najlepszych lodów na świecie Devon House (kliknij by dowiedzieć się więcej)

Aby zwiedzić to miejsce niezbędne jest zebranie odpowiedniej ilości osób oraz posiadanie biletu wstępu. Jest on do nabycia na miejscu, wraz z którym dostajemy przewodnika w j. angielskim. 

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o Muzeum Boba Marleya w Kingston 2

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o Muzeum Boba Marleya w Kingston 3

Bardzo zaangażowani przewodnicy,  przekazujący interesują historię oraz wiele ciekawostek na temat życia Boba Marleya i jego rodziny, oprowadzą was po wnętrzu tej posiadłości . 

Pokażą wam m.in. pomieszczenie z całym jego dorobkiem artystycznym zarówno solowym jak i zespołowym. Biuro w którym zajmował się sprawami biznesowymi legendarny Bob czy malutką kuchnią w której z pewnością rządziła jego żona Rita. Także wejdziecie do ich sypialni, a także na werandę z tyłu domu, z którą związana jest historia zamachu na Boba i jego rodzinę. Nierozłącznym elementem wycieczki będzie wizyta w pomieszczeniach studia nagraniowego. To w tym magicznym miejscu tworzył swoje muzyczne produkcje Bob Marley i nie tylko ( więcej dowiecie się na miejscu ;p ). 

Pomimo tego że Boba już nie ma wśród żywych, jego duch jakby wypełniał przestrzeń tego domu, zresztą chyba całej Jamajki. 

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o Muzeum Boba Marleya w Kingston 4

Po około 1.5  godzinnej wycieczce wewnątrz murów Muzeum Boba Marleya w Kingston z elementami multimedialnymi dozwolone jest robienie fotografii oraz filmowanie, ale tylko na zewnątrz posiadłości ( w środku jest całkowity zakaz fotografowania i filmowania)

Praktyczne info dotyczące Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Muzeum Boba Marleya w Kingston

– wejście do muzeum odbywa się w towarzystwie przewodnika i w kilkunastoosobowej grupie. Tłumy pewnie lgną do tego miejsca, ale mi się zdarzyło czekać ok. 15 min na uzbieranie się minimalnej liczby osób. 

– Muzeum Boba Marleya znajduje się na jednej z główniejszych ulic miasta. Mianowicie jest to przy 56 Hope Road, więc nie będzie problemu ze znalezieniem tego miejsca, 

– fotografować i filmować można tylko na zewnątrz budynku (np. w ogrodzie).  W środku domu jest całkowity zakaz i wszyscy szanują tą decyzję bezwzględnie. 

– 1.5 godzinna wycieczka z przewodnikiem po Bob Marley Museum w Kingston to wydatek rzędu 3000J$.

Bob Marley Museum

Bob Marley Museum

Aktualne info możecie znaleźć z pewnością na ich stronie Bob Marley Museum

  • Pozostałe atrakcje i ciekawostki na Jamajce w stolicy Kingston, które naprawdę warto odwiedzić to m.in.:

  • – jedne z najlepszych lodów na świecie Devon House,
  • – ogromny obszar parkowy z różnorodną, unikalną i kolorową roślinnością, czyli Hope Gardens
  • – odpoczynek w parku Saint William Grant Park w centrum Kingston
  • Life Yard,
  • Trenchtown i Trench Town Culture Yard,
  • – dawne serce Jamajki czyli karaibski port Port Royal,
  •  imprezy: Vinyl Thursday , Whapping whursdays / weddy weddy / mohit mondays / boasy Thursday / uptown Monday-, Weddy Weddy, legendarne DUB CLUB-, Dub Wise
  • RESPECT !!!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply