RELAX

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Irie Blue Hole

7 stycznia, 2020
Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Irie Blue Hole

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o IRIE BLUE HOLE (Cool Blue Hole).

A więc zapraszam Was na mój blog o Jamajce ( no i nie tylko ;p ) i serię artykułów dotyczących topowych atrakcji na Jamajce.

Pełna relacja z Jamajki i mojej podróży znajduje się pod tym linkiem Jamajka na własną rękę.Relacja z wakacji na karaibach

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Irie Blue Hole

Planujecie wakacje na Jamajce ? Nie możecie ominąć Irie Blue Hole

Już wyjaśniam i zachęcam dlaczego.

Wycieczka na Jamajce do tych stworzonych przez Matkę Naturę sieci wodospadów Irie Blue Hole to konieczność. Uzupełniają je również wszelkie potoki, kaskady wodne, naturalnie wydrążone w skałach niecki basenowe z turkusową wodą. Całość wtopiona jest w niezwykły krajobraz bujnej, zielonej i kolorowej roślinności Jamajki.

Jako dodatkowe atrakcje jamajki w tym miejscu, z którymi nie sposób się nudzić są również huśtawki, skoki na linie czy skoki z kilkumetrowych pomostów. Mało ?! Dorzucam jeszcze możliwość zejścia ze skalnego wodospadu wraz ze skokiem do basenowej studni. Ponadto naturalne bicze wodne stworzone przez spływająca z gór wodę wymasują całe Wasze ciała. Tutaj nie pozostaje nic innego jak się odprężyć i błogo relaksować.

Wakacje i wycieczki Jamajka_Irie Blue Hole_Cool Blue Hole 1

Przez całą wizytę na tej wycieczce towarzyszyć Wam będzie lokalny przewodnik. Wprowadzi Was do jednej z jamajskich ciekawostek znajdujących się na terenie Irie Blue Hole zwane też Cool Blue Hole. To tajemniczy, wydrążony w skale tunel. Ma swój początek pod jednym z wodospadów, a koniec znajduję się kilka metrów wyżej. Tam także będziecie mieli możliwość wysmarowania się skalnym błotem pozytywnie wpływającym na skórę. Najszybciej w dół?- oczywiście skacząc z pobliskiego pomostu.

Jak na pierwszą atrakcję na Jamajce to nie mogłem wyjść z zachwytu i euforii. Nawet chyba w głowie mi się nie mieściło że będę mógł coś takiego zobaczyć na żywo.

Poniżej filmik mojej produkcji na potrzeby serii: Wakacje i wycieczki Jamajka . Pomimo tego, że ten prawie 2 minutowy film robi wrażenie, to i tak nie oddaje magii tego miejsca

Praktyczne info dotyczące Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Irie Blue Hole

– jak na każde popularne atrakcje polecam wybrać się z samego rana ponieważ wtedy jest najmniejszy tłok, a ten czasem potrafi być spory – chmary turystów ze statków turystycznych zatrzymujących się w Ocho Rios.

– znajduje się tam jakaś gastronomia także można kupić coś do jedzenia czy picia jak np. zimny Red Stripe, tyle że trzeba się liczyć z nieco wyższymi cenami . Dodatkowo widziałem stoiska z lokalnymi pamiątkami

– dobrze jest się zaopatrzyć w buty neoprenowe lub jakiekolwiek do chodzenia w wodzie. Na tej czy wielu innych atrakcjach skały są śliskie więc chodzenie w takich butach staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze

– Blue Hole znajduje się ok. 10 km od centrum Ocho Rios więc nie radzę iść pieszo bo to raz że trochę daleko i zmęczycie się w ich klimacie , a dwa to że możecie zbłądzić. Wiele taksówkarzy będzie Wam oferowało podwózkę i nawet zaczeka na Was na miejscu, ale to na pewno wyjdzie kilka razy drożej (mnie skasowali bagatela 2500 J$).  O poruszaniu się na Jamajce znajdziesz moje wskazówki w osobnym artykule. W  tym przypadku polecam Wam znalezienie najbliższego postoju Route Taxi lub udanie się obok restauracji Jerk Centre (na przeciwko Turtle River Park) skąd powinny one odjeżdżać w kierunku Irie Blue Hole-po prostu pytajcie lokalesów. Inną opcją złapania Route Taxi to skierowanie się pieszo w stronę wylotową do Irie Blue Hole i po drodze na pewno jakieś zbiorowe taxi zgarnie Was po drodze. Sądzę, że nie powinno to przekroczyć 300-500 $J w jedną stronę (targujcie się przed wejściem do auta)

Cena biletu wstępu do Irie Blue Hole (zwane też Cool Blue Hole)

– Wstęp na atrakcje kosztuje ok. 1800 J$ (stan na luty 2019) oraz konieczne jest wzięcie przewodnika za ok. 500 J$ (przy kilku osobach warto się targować i ustalać cenę na samym początku bo później będzie po ptokach). Przewodnik bezpiecznie oprowadzi Was po całym obszarze wskazując bezpieczne miejsca do skoków, kąpieli czy masaży.  Pokaże także wspomniany tajemniczy tunel i pewnie wykona kilka mega akrobatycznych skoków. Bezpieczną opcją jest również pozostawienie rzeczy osobistych w szafce, której koszt to ok. 200J$, znajdującej się przy wejściu. Ale możesz również je wziąć ze sobą i po prostu na atrakcjach odłożyć na bok lub poprosić przewodnika o pomoc.

RESPECT !!!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply