RELAX

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Dunn`s River Falls

14 stycznia, 2020
Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 14

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Dunn`s River Falls

A więc zapraszam Was na mój blog o Jamajce ( no i nie tylko ;p ) i serię artykułów dotyczących topowych atrakcji na Jamajce

Pełna relacja z Jamajki i mojej podróży znajduje się pod tym linkiem Jamajka na własną rękę.Relacja z wakacji na karaibach

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 14

Planujecie wakacje na Jamajce ? Nie możecie ominąć widowiskowych Dunn`s River Falls

Już wyjaśniam i zachęcam dlaczego.

Wodospady te jedne z najlepszych sztosów na Jamajce pod względem atrakcji.

Wejście do Dunn`s River Falls z ogromną Jamajską flagą zawieszoną między drzewami i przestrzeń wokół na samym początku bardziej przypomina rajski park aniżeli to co sama nazwa wskazuje. Kierując się wyznaczonymi ścieżkami w dół, po kilku krokach zaczynamy dostrzegać i słyszeć szum  wodospadów. To tylko namiastka tego co oferuje to cudo natury. Aby rozpocząć zwiedzanie schodzimy w dół alei. Na jej końcu rozpościera się niesamowity widok białej piaszczystej i szerokiej plaży oraz turkusowej wody morza karaibskiego. Tutaj co prawda swoje ujście do morza ma rzeka Dunn, ale dla Was przygoda dopiero się rozpoczyna.

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 2

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 0

jamajka wakacje

jamajka ciekawostki

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 5

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 6

jamajka atrakcje

Startujeciez plaży wspinając się w górę na poszczególne kaskady wodospadów. Początkowo może się to wydawać nieco trudne, ale szybko nabierzecie wprawy więc nie zniechęcajcie się. Opcjonalnie można iść z przewodnikiem i grupą turystów trzymając się wspólnie za ręce.  Niesamowity fun  z robiącymi niesamowite wrażenie wodospadami, naturalnymi  lagunkami i basenami oraz mega gęstą, soczyście zieloną i kolorową roślinnością.

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 8

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 9

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 10

atrakcje na jamajce

jamajka blog

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 13

Warto zabukować sobie tutaj kilka godzin lub nawet cały dzień. Po nieograniczonym czasowo śmiganiu po wodospadach możecie chiliout-ować się na plaży pod egzotycznymi drzewami czy w parku na zielonej trawce obcując z naturą, a także zaopatrzyć się w pamiątki u lokalnych „rzemieślników” na lokalnym bazarku.

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 14

jamajka relacja

Wakacje i wycieczki Jamajka wszystko o Dunn`s River Falls 16

Dunn`s River Falls 17

Praktyczne info dotyczące Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o Dunn`s River Falls

– jak na każde popularne atrakcje w tym Dunn`s River Falls polecam wybrać się z samego rana. Wtedy jest najmniejszy tłok, a ten czasem potrafi być spory. Wszystko przez chmary turystów ze statków turystycznych zatrzymujących się w do Ocho Rios. Rano jest wysokie prawdopodobieństwo, że będziecie sami na wodospadach i nie będziecie musieli męczyć się w długich kolejkach i korkach na samym początku atrakcji. Kiedy tłum nadejdzie, Wy będziecie rumakować na plaży i oczekiwać na kolejną jamajską atrakcję czy jamajską ciekawostkę np. z ich życia codziennego.

– znajduje się tam gastronomia więc można nabyć coś do jedzenia czy picia jak np. zimny Red Stripe.  Jednak trzeba się liczyć z nieco wyższymi cenami . Dodatkowo znajduje się bazarek, w którym lokalni rzemieślnicy sprzedają różne jamajskie  pamiątkami i rękodzieła.

– dobrze jest się zaopatrzyć  w buty neoprenowe lub jakiekolwiek do chodzenia w wodzie.  Nurt spływającej z wodospadów wody i śliskie skały mogą spłatać Ci figla więc lepiej mieć coś na nodze. Na tej czy wielu innych atrakcjach skały są śliskie więc chodzenie w takich butach staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze

– Dunn`s River Falls jest w odległości ok 4,5 km od Ocho Rios w kierunku Falmouth. Więc jeśli pobudka była wcześnie rano możecie się przespacerować. Z drugiej jednak strony za wiele nie zaoszczędzicie ponieważ kierowca taksy może skasować tylko ok. 200 J$. Decydując się na taxi, skierujcie się do dworca autobusowego (park bus) i wsiądźcie w kierunek Falmouth lub nawet Runaway Bay. Innym dostaniem się tam to po prostu złapanie route taxi na ulicy w tamtym kierunku (np. przy wylocie z miasta). Spacerek ewentualnie w drodze powrotnej.

– Wstęp na atrakcje kosztuje ok. 3300 J$=25 US$ (stan na luty 2019) i nie ma szans tutaj na targowanie się. Nie jest konieczne wzięcie przewodnika (ja szedłem na własną rękę) ,ale z pewnością przewodnik bezpieczniej przeprowadzi Was przez kaskady wodospadów. Polecam pozostawienie rzeczy osobistych w szafce znajdującej się przy plaży, której koszt to ok. 200 J$. Nie zalecam zabierania ich ze sobą mimo pokrowców. Chyba że będziecie mieli sprzęt wodoodporny i wstrząsoodporny.

Więcej jamajskich ciekawostek i aktualnych cen znajdziesz na ich stronie Dunn’s River Falls

You Might Also Like

5 komentarzy

Leave a Reply