RELAX

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon

1 lutego, 2020
błękitna laguna Blue Lagoon

Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon

A więc zapraszam Was na mój blog o Jamajce ( no i nie tylko ;p ) i serię artykułów dotyczących topowych atrakcji na Jamajce

Pełna relacja z Jamajki i mojej podróży znajduje się pod tym linkiem Jamajka na własną rękę.Relacja z wakacji na karaibach

błękitna laguna Blue Lagoon

 

Planujecie wakacje na Jamajce ? Nie omińcie znanej z filmu Błękitna laguna Blue Lagoon

Już wyjaśniam i zachęcam dlaczego.

Słynna i zjawiskowa błękitna laguna czyli Blue Lagoon zachwyca przede wszystkim mieniącą się wodą w różnych odcieniach niebieskiego. Ta niesamowita, dochodząca nawet do 65 metrów głębokości laguna przyjmuję inne kolory pod wpływem padania promieni słonecznych, a inne podczas opadów deszczu. Miejscami chłodna morska woda, miejscami ciepła, wydobywająca się z podziemnych wód czy nagrzana na piaszczystym dnie zachęca do długich kąpieli i pływania nawet z jednego brzegu na drugi .

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon 3

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon 4

Dodatkowo ta jamajska atrakcja przyciąga nie tylko elitę gwiazd muzycznych , ale także filmowych.  Warto również nadmienić, że to między innymi tutaj kręcono słynny film “Błękitna Laguna” Ranalda Kreisela. Zatem przy odrobinie szczęścia możemy nawet spotkać światowe sławy kina.

Po odkrywaniu zakamarków Blue Lagoon oraz spaleniu kilkudziesięciu kalorii podczas pływania warto dać się namówić lokalnemu przewodnikowi na relaksujące opłynięcie tratwą okolicy. Odwiedzicie przy okazji pobliskie wybrzeża, plaże oraz wsypę Monkey Island.

Praktyczne info dotyczące Wakacje i wycieczki Jamajka: wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon

– miejsce to pomimo popularności i atrakcyjności nie wyglądało na masowo oblegane przez turystów, wręcz ilość turystów może tu być znikoma 🙂  podczas mojej wizyty byłem tylko ja i pewna para z Grenlandii 🙂

– są dwa dojścia na lagunę bezpośrednio z głównej drogi. Albo drogą w dół wśród lokalnych zabudowań, albo poprzez wejście hotelowe lekko pod górę a potem ścieżką w dół)

– wstęp na Blue Lagoon, co byłem trochę w szoku, jest BEZPŁATNY. Natomiast w przypadku skuszenia się na pływanie tratwą z lokalnym przewodnikiem koszty mogą sięgać ok. 50 $ za parę przy godzinnym pływaniu. (warto negocjować cenę zależnie od ilości osób i długości pływania)

– konieczne jest wzięcie strojów kąpielowych i ewentualnie gotówki by choćby kupić coś do picia czy jedzenia w lokalnym barze. Wspomóc także możecie lokalnych rzemieślników, którzy sprzedają na stoiskach i straganach jamajskie pamiątki.

– Błękitna laguna Blue Lagoon  jest w odległości tylko 10 km od Port Antonio w kierunku Boston Bay lub Long Bay. Na tej jamajskiej atrakcji nie ma ograniczenia czasowego więc warto spędzić tutaj kilka godzin. Z kolei dobrym pomysłem będzie połączenie jej z eksploracją innych ciekawych miejsc w tamtej okolicy. Po więcej informacji zachęcam Wam zajrzeć do innych moich artykułów i rekomendacji. Route taxi z Port Antonio  złapiecie z głównej ulicy lub warto podejść na przystanek autobusowy , koszt ok 150 -200J$.

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon 5

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon 6

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon 7

atrakcje na jamajce

atrakcje na jamajce

Wakacje i wycieczki Jamajka_wszystko o błękitna laguna Blue Lagoon 10

atrakcje na Jamajce

  • Pozostałe atrakcje i ciekawostki na Jamajce w okolicach Port Antonio, które naprawdę warto odwiedzić to m.in.:

  • – niebiańska plaża Frenchman`s Cove,
  • – plaże w miejscowości Boston Bay słynącego z najlepiej przyrządzanych Jerk Chicken na wyspie
  • – wodospady Reach Falls,
  • – plaża Winnifred Beach, na którą warto wpaść choćby dlatego, że znajduje się w odległości ok. 3,5 km od Boston Bay Beach w kierunku Port Antonio. Nie ma tam żadnych opłat wstępu, więc jest to wielkim plusem. Na miejscu są takie udogodnienia jak węzeł sanitarny, gastronomia czy możliwość kupienia ciekawych pamiątek z Jamajki od lokalnych rzemieślników.
  • relaksujący spływ tratwami Rio Grande Rafting
  • RESPECT !!!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply